System elektryczny zautomatyzowany

Oferujemy rodzinę elektrycznych automatów montażowych, których główną zaletą jest samodzielne pobieranie kolejnych produktów ze specjalnych podajników, bez udziału operatora.
Każda maszyna automatyczna jest dedykowana do konkretnych, pojedynczych elementów składających się na dany system zapięć o określonej wielkości. Wszystkie automaty wyposażone są w system ochrony palców.

Automat 1-elementowy

Przeznaczony do oczek typu K o konkretnym rozmiarze, maksymalnie do 20 mm średnicy wewnętrznej. Zapewnia wstępne wykonanie otworu przed założeniem oczka.

Automat 2-elementowy

Przeznaczony do montażu elementów należących do wszystkich typów zapięć zatrzaskowych oraz guzików i nitów jeansowych. Pojedyncza maszyna montuje konkretny, kompletny guzik lub określony nit jeansowy. W przypadku zatrzasków, tradycyjnie składających się z 4 elementów, do montażu kompletnego niezbędne będą 2 automaty 2-elementowe. Urządzenie posiada automatyczną kompensację siły docisku w zależności od grubości materiału.

Automat typu MLP

Typ MLP to tradycyjne określenie maszyn oferowanych przez Prym Fashion Italia do wytwarzanych przez nią asortymentów. Występują w wariantach 2 i 3-elementowych, w tym urządzenie do podawania alternatywnie 2 rozmiarów guzików jeansowych.

Automat 3 i 4-elementowy

Automat 3-elementowy służy do montażu danej wielkości zatrzasku Spring – Gripfix, oraz zatrzasków Plastidur z tworzywa sztucznego w sytuacji, gdy jeden z 4 elementów zatrzasku występuje podwójnie, na wierzchu i na spodzie. Automat 4-elementowy stosowany jest wyłącznie do zatrzasku Spring – Gripfix, gdy operator używa innego koloru obrączki na wierzch i na spód zatrzasku. W każdym wypadku 1 automat montuje kompletny zatrzask, a sekwencja podawanych elementów jest ustawiana na sterowniku automatu.