Farbowanie, czyli wszystko o kolorach

Napy w wymarzonym kolorze to napy farbowane

Farbowanie, czyli wszystko o kolorach

Wszędzie tam, gdzie są potrzebne zapięcia, klamry, zatrzaski, końcówki sznurka, stopery liczy się by dobrze wyglądały z produktem, który współtworzą. Liczy się nie tylko model i rozmiar, lecz także KOLOR, dlatego oferujemy farbowanie zakupionych towarów.

Kolor poszukiwany

Projektanci i producenci często poszukują dodatków w ściśle określonych odcieniach kolorystycznych. I często napotykają trudności. Producenci ustanawiają na ogół wysokie minima zamówień na barwne produkty, stąd wybór kolorystyczny w hurtowniach jest ograniczony.

Nieduże ilości

Aby wyjść naprzeciw potrzebom naszych klientów już w 2002 roku Prym Fashion Polska uruchomiła farbiarnię działającą w siedzibie naszej Firmy. Dzięki niej oferujemy Państwu możliwość wybarwienia niedużych partii towarów lakierowanych lub plastikowych na wskazany odcień. Niestety ze względu na bariery technologiczne kolorów bardzo intensywnych nie jesteśmy w stanie osiągnąć. Wówczas jesteśmy zmuszeni zaproponować Państwu zamówienie danego odcienia u producenta.

W razie potrzeby możemy też zlecić lakierowanie produktu na wybrany przez Państwa kolor naszemu podwykonawcy.

Akcesoria metalowe można barwić pokrywając lakierem w wybranym kolorze lub farbując istniejącą powłokę lakierniczą.

Czym się różni kolor „od producenta” od koloru barwionego?

Zamówienie danego koloru u producenta wiąże się z koniecznością zakupu określonego minimum ilościowego. Jest także istotna różnica technologiczna. O ile w naszej farbiarni barwimy wierzchnią warstwę lakieru lub plastiku, o tyle kolor uzyskany na etapie produkcyjnym nie grozi ścieraniem. W takiej sytuacji cały element plastikowy jest wykonany z tworzywa w określonym kolorze. W przypadku towaru lakierowanego – lakier na całej grubości powłoki ma ten sam kolor. Barwienie w naszej farbiarni ma natomiast charakter powierzchniowy, więc uszkodzenie wierzchniej warstwy grozi ujawnieniem koloru znajdującego się pod spodem.

Powtarzalność kolorów a farbowanie

Kolor od producenta oraz z lakierni ma niemal stuprocentową powtarzalność, co oznacza, że bardzo rzadko się zdarza, by poszczególne partie towaru cechowała widoczna różnica w odcieniu.

Barwienie w naszej firmie jest procesem ręcznym, co ma zalety – pozwala idealnie dobrać kolor pod próbkę tkaniny, ale ma też wadę w postaci niskiej powtarzalności odcienia.  Jeżeli zamawiają Państwo farbowanie na ten sam odcień kilkakrotnie – może się zdarzyć, że produkty będą idealnie pasowały do tkaniny, ale między sobą będą się różnić. Dlatego namawiamy Państwa do zamawiania od razu całej partii farbowanych produktów. W przypadku „domawiania” sugerujemy, by zadbali Państwo o niełączenie akcesoriów z dwóch różnych partii na jednym produkcie.

Dzięki ręcznemu farbowaniu jesteśmy w stanie osiągnąć odcień idealnie zgodny z nadesłaną próbką tkaniny.

Próbki tkaniny

Jeśli decydują się Państwo na dodatki w barwach kontrastujących z tkaniną – dobór jest zazwyczaj  stosunkowo prosty. Jeśli chcemy, by kolor dodatków odpowiadał odcieniem tkaninie – pojawia się wyzwanie. Wynika ono z faktu, że tę samą barwę widzimy inaczej w zależności od kontekstu – nie tylko oświetleniowego. Czarny aksamit widzimy inaczej niż czarną satynę; błyszczące odbieramy inaczej niż matowe, gładkie inaczej niż puchate. Dlatego jeśli chcemy zestawić miękki materiał z twardym dodatkiem z plastiku lub metalu- dobranie odpowiedniego odcienia nie jest trywialne! Zachęcamy więc Państwa do wysłania próbki materiału z którym dany element ma wykazywać zgodność kolorystyczną.

Wzorniki kolorów

Jeśli potrzebują Państwo dodatków kontrastujących z tłem dla ustalenia koloru można posłużyć się wzornikiem RAL. Gdy korzystają Państwo wzornika Pantone prosimy zwrócić uwagę, by był to wzornik dedykowany dla tkanin.

Decyzja o zleceniu lakierowania oznacza, że najlepiej posłużyć się systemem RAL.

W przypadku zlecenia lakierowania najlepiej posłużyć się wzornikiem kolorów RAL

Co barwimy

Na terenie naszej Firmy mamy możliwość farbowania produktów wykonanych z tworzywa sztucznego (klamry, przelotki, stopery, końcówki sznurka, plastikowe wierzchy zatrzasków,  karabińczyki itp.) i lakierowanych (wierzchy nap, oczka).

Zlecamy lakierowanie wierzchów metalowych i oczek.

Farbowanie? Pomożemy!

Jeśli mają Państwo jakieś wątpliwości lub pytania dotyczące dostępnych kolorów lub możliwości jakie daje farbowanie- prosimy o kontakt z naszym biurem. Chętnie pomożemy 🙂

Akcesoria plastikowe także poddajemy procesowi barwienia

Udostępnij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


{{ title }}
Milimetry na linie
Linie na milimetry